Home
Sponsored By:   O'Neills : Official supplier for New York Minor Board County Teams
Yonkers, Ny
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Date Venue Team 1 Team 2 Time Age Group Division  
Saturday September 8th Paddys Field St Barnabas Rangers 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday September 8th Navajo Field Westput Setanta Shannon Gaels 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday September 8th Rockland Upper Rockland NY Celtics 3,4,5 U10,12,14 A  
     
Saturday September 15th Rockland Upper Rangers Rockland 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday September 15th Navajo Field Westput Setanta NY Celtics 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday September 15th Paddys Field St Barnabas Shannon Gaels 3,4,5 U10,12,14 A  
     
Saturday September 22nd Paddys Field Rangers NY Celtics 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday September 22nd Frank Golden Park Shannon Gaels Rockland 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday September 22nd Navajo Field Westput Setanta St Barnabas 3,4,5 U10,12,14 A  
     
Saturday September 29th Frank Golden Park Rangers Shannon Gaels 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday September 29th Paddys Field NY Celtics St Barnabas 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday September 29th Rockland Upper Rockland Westput Setanta 3,4,5 U10,12,14 A  
     
Saturday October 13th Navajo Field Westput Setanta Rangers 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday October 13th Paddys Field St Barnabas Rockland 3,4,5 U10,12,14 A  
Saturday October 13th Frank Golden Park Shannon Gaels NY Celtics 3,4,5 U10,12,14 A  
            A  
Saturday October 20th   RAINDATE       A  
Saturday October 20th   RAINDATE       A  
Saturday October 20th   RAINDATE       A  
            A  
Saturday October 27th TBC Semi Finals U10,12,14     A  
               
Saturday November 3rd TBC Finals U10,12,14        
               
Date Venue Team 1 Team 2 Time Age Group Division  
Saturday September 8th Rockland Lower Rockland Sperrin Ogs 3,4 U10,12 B  
Saturday September 8th Monroe St Brendans St Joesphs 3,4,5 U10,12,14 B  
Saturday September 8th Frank Golden Park St Barnabas St Patricks 3 U10 B  
Saturday September 8th Frank Golden Park Shannon Gaels St Patricks 4 U12 B  
               
Saturday September 15th Monroe St Brendans Rockland 3,4,5 U10,12,14 B  
NEEDS RESCHEDULE Fairlawn St Joesphs St Patricks     B  
Saturday September 15th Milford New Haven Sperrin Ogs 3,4 U10,12 B  
     
Saturday September 22nd Fairlawn St Joesphs Rockland 4,5,6 U10,12,14 B  
Saturday September 22nd Monroe St Brendans St Barnabas 3 U10 B  
Saturday September 22nd Monroe St Brendans Shannon Gaels 4 U12 B  
Saturday September 22nd Fairfield St Patricks New Haven 3,4 U10,12 B  
     
Saturday September 29th Rockland Lower Rockland St Barnabas 3 U10 B  
Saturday September 29th Rockland Lower Rocland Shannon Gaels 4 U12 B  
Saturday September 29th New Haven New Haven St Joesphs 3,4,5 U10,12,14 B  
Saturday September 29th Monroe St Brendans Sperrin Ogs 3,4 U10,12 B  
     
Saturday October 13th Fairfield St Patricks Rockland 3,4 U10,12 B  
Saturday October 13th Fairlawn St Joesphs Sperrin Ogs 4,5,6 U10,12,14 B  
Saturday October 13th New Haven New Haven St Barnabas 3 U10 B  
Saturday October 13th New Haven New Haven Shannon Gaels 4 U12 B  
     
Saturday October 20th Tibbets Sperrin Ogs St Patricks 3,4 U10,12 B  
Saturday October 20th New Haven New Haven St Brendans 3,4,5 U10,12,14 B  
Saturday October 20th Paddys Field St Barnabas St Joesphs 3 U10 B  
Saturday October 20th Paddys Field Shannon Gaels St Joesphs 4 U12 B  
     
Saturday October 27th Rockland Lower Rockland New Haven 3,4,5 U10,12,14 B  
Saturday October 27th Tibbets Sperrin Ogs St Barnabas 3 U10 B  
Saturday October 27th Tibbets Sperrin Ogs Shannon Gaels 4 U12 B  
Saturday October 27th Fairfield St Patricks St Brendans 3,4 U10,12 B  
               
Saturday November 3rd TBC RAINDATE/ Semi Final       B  
Saturday November 3rd TBC RAINDATE/ Semi Final       B  
Saturday November 3rd TBC RAINDATE/ Semi Final       B  
     
Saturday November 10th TBC playoffs       B  
Saturday November 10th TBC playoffs       B  
Saturday November 10th TBC playoffs       B  
               
Date Venue Team 1 Team 2 Time Age Group Division  
Saturday September 8th Nickerson Beach Long Island Gaels St Raymonds 3,4,5 U10,12,14 C  
Saturday September 15th Nickerson Beach Long Island Gaels Rockaway Rovers 3,4,5 U10,12,14 C  
Saturday September 22nd Fort Tilden Rockaway Rovers St Raymonds 3,4,5 U10,12,14 C  
Saturday September 29th Pelham St Raymonds Long Island Gaels 3,4,5 U10,12,14 C  
Saturday October 13th Fort Tilden Rockaway Rovers Long Island Gaels 3,4,5 U10,12,14 C  
Saturday October 20th Pelham St Raymonds Rockaway Rovers 3,4,5 U10,12,14 C  
Saturday October 27th TBC FINALS/RAINDATE   3,4,5 U10,12,14 C  
               
Date Venue Team 1 Team 2 Time Age Group Division  
Sunday 16th September Rockland All clubs   10-2 U8-U14 Hurling  
               
Sunday 30th September Rockland All clubs   10-2 U8-U14 Hurling  
               
Sunday 7th October Rockland All clubs   10-2 U8-U14 Hurling  
               
Sunday 21st October Rockland All clubs   10-2 U8-U14 Hurling